Táto stránka je neaktuálna, od januára 2018 nás nájdete na tomto odkaze:

akataleptik.sk/

 

 

Čo robíme?

"Náš skautský rok v skratke"

Na jar rozdávame v uliciach žlté kvietky spolupatričnosti, oslavujeme vo veľkom štýle nášho patróna sv. Juraja.

 

Deň venovaný mamám trávime s našimi rodičmi. Spoločne vyberáme miesto trojdňovej výpravy, aby sme oslávili príchod teplého slnka, spaním pod holým nebom.

Letné prázdniny pre nás začínajú splavom Hrona, kde nás už pozná každá ryba. Vyvrcholenie celého roka si užijeme na skautskom tábore, uprostred lúky bez akéhokoľvek výdobytku dnešnej technológie. Len my a príroda, úplne oslobodení od starostí hlučnej ulice. 

 

V septembri  sa vítame, spomíname na letné táborové prepady a ponúkame možnosť zažiť skauting všetkým, prostredníctvom náborov na školách. 

S príchodom jesene spoločne obdivujeme meniacu sa krajinu a padajúce listy. Vydávame sa do farebných hôr hľadať tajomstvá, tešíme sa keď nás pokropí dážď. 

 

Slávnosť svetiel, tešenie sa na pátraciu akciu s krycím názvom Mikuláš. Nacvičovanie scénok na vianočný večierok, a tajné vyrábanie darčekom pre okolité družiny.

V klubovni strážievame vzácne svetielko ukryté v petrolejke, ktoré nesieme do kostola a potom na štedrý deň rozdávame a odnášame do všetkých poznaných i  nepoznaných kútov Detvy a jej okolia. 

Povianočná zimná chata plná hier, smiechu a snehu. Krasošmýkanie na DRZOHU, tancujeme na plese pod Poľanou, 22.február oslavujeme deň sesterstva.

 

Mesiac kníh, vedrá vody na Veľkú noc.. oddielovky každý piatok, družinovky, spoločné výpravy, akcie, kino večery, divadlá, akcie pre škôlkarov na MDD...

 

prežívame nespočetné množstvo všetkého možného...