Táto stránka je neaktuálna, od januára 2018 nás nájdete na tomto odkaze:

akataleptik.sk/

 

 

Písalo sa o nás

 
 • Roznášanie betlehemského svetla po podpoľaní
 • Skauti u nás v škole
 • Návšteva v špeciálnej základnej škole
 • Storočnicový skautský ples pod Poľanou
 • Predvianočné prekvapenia- Betlehemci a skauti 
 • Betlehemci a skauti navštívili domov dôchodcov 
 • Deň zeme aj so skautmi
 •  Detvianski skauti pomohli hodine deťom: Nadácia pre deti Slovenska si uvedomuje, že iniciovať zbierky na celom Slovensku a dosiahnuť tak ciele ktoré si stanovila, je bez spolupráce s ľuďmi priamo v regiónoch nemožné. V 8. ročníku Hodiny deťom prišla s nápadom, ako originálne urobiť zbierky, zatraktívniť túto činnosť medzi ľuďmi a zaujať ich tak, že sa do nej s chuťou zapoja, zažijú zábavu a pri tom pomôžu dobrej veci – vyzbierajú peniaze pre Hodinu deťom.Nadácia pre deti Slovenska s touto myšlienkou oslovila Slovenský skauting a Domku – Združenie saleziánskej mládeže a ponúkla im, aby sa aktívne zapojili do organizovania zbierok. Najviac sa darilo 106. Zboru v Detve. Okrem vlastných aktivít pre Hodinu deťom iniciovali skauti z Detvy ďalšie zbierky vo svojom okolí a tak sa im podarilo prispieť do Fondu Hodiny deťom sumou 14 860 korún. 
 • Lesopark v Detve
 • Poklad našli skauti z Detvy: V sobotu 12. apríla 2003 bolo na Námestí republiky v Lučenci neobyčajne rušno. Námestím prechádzali veľkonoční jarmočníci, deti pokúšali rodičov, aby ich vzali na kolotoče. Ale snáď najrušnejšie bolo pri vchode okresného úradu, kde sa zišli deti vo veku od desať do štrnásť rokov. Boli zo skautských oddielov z Detvy, Banskej Bystrice, Banskej Štiavnice, Rimavskej Soboty, Fiľakova a Lučenca. Popoludní sa o jednej hodine prezentovalo takmer stopäťdesiat detí. Veľkú hru v uliciach mesta pod názvom Bitka pri Lučenci a Hľadanie pokladu usporiadal Slovenský skauting, 73. zbor Tetrov Lučenec.
  Vyznačené písmená v krížovke tvorili tri potrebné indície, ktoré ich doviedli na hľadané miesto. Deti sa pohybovali v centre mesta a mali čo robiť, aby do štvrtej popoludní splnili úlohu. Stretli sme ich aj pri artézskom prameni. „Aha, minerálna voda,“ potešili sa skauti z iného regiónu a občerstvili sa. Druhá trojčlenná hliadka bola stále v strehu. Ako náhle sa k nim niekto priblížil, zvolali: „Ujo, vy ste duch?“ pretože sa obávali straty každého života. Na otázku, čo bolo pre nich najťažšie, odpovedali, že latinský názov Novohradu a názov krytiny na drevenom prístrešku pri Begovej veži. Trojčlenná hliadka skautov “Brzdy“ z Detvy v zložení - Lukáš Zvara (Zippo), Miška Husárová (Ami) a Peter Mlynarčik (Mlynky) našli poklad. Bol ukrytý pri Tuhárskom potoku pod mostom. Víťazi poklad s korunkou a zlaté (čokoládové) dukáty v truhlici a vo vreci priniesli na námestie. Prekvapenie však na záver čakalo na každého vo forme sladkej odmeny.