Táto stránka je neaktuálna, od januára 2018 nás nájdete na tomto odkaze:

akataleptik.sk/

 

Skautský ples pod Poľanou

 
 

6. ročník - 25. výročie založenia zboru

5. február 2016

          
 

5. ročník "Oscar Night"

17. január 2015

 

 

4. ročník "Vintage ples" 

1. február 2014

 


 
 

3. ročník "100 ročnicový ples" 

26. január 2013

K tretiemu ročníku nášho plesu sa pridružila aj malá oslava. Kto by to povedal, že už ubehlo 100 rokov od vzniku prvého oddielu u nás na Slovensku.  A tak sme si pripili na skauting, na jeho ďalšie úspešné roky a najmä bohaté zástupy dobrovoľníkov, bez ktorých to nejde. Celý večer zahájili detvianske Umbakarny dramatickým tancom, nasledoval príhovor, spomínaný prípitok, úvodné valčíkové kolo, ktoré zaplnilo parket do posledného miesta a inak to nebolo do konca plesu. Tanečné kreácie boli naozaj rôznorodé. Od dvíhačiek, cez skákanie až po hádzanie sa o zem. Nechýbal belgický tanec a snaha naučiť sa aj ďalší spoločný tanec s názvom "Zuzana", ktorý sme po pár neúspešných pokusoch premenovali na chaos :) . Opäť sme mali súťaž o kráľa a kráľovnú plesu, zábavné fotenie s rekvizitami, bohatú tombolu. Tancovalo sa do piatej, i keď mnohí by vydržali aj dlhšie, no stopla nás kulturáková teta, že náš čas vypršal a je načase si ísť ľahnúť. Tento rok bolo naozaj výničmočne skvelo. 

 

2. ročník plesu

28. január 2012

Je 17.00 a všade vládne chaos. Prinášame koláče, obložené misy, utekáme po pečivo. Aby boli náklady minimálne, opäť všetko  pripravujeme sami. Od výzdoby sály až po bufetové stoly.  O 18.30 prichádzajú prví hostia, ani sa nenazdáme a už je zaplnená celá sála. Tento rok prišlo plesať 115 ľudí. Na úvod nepripravený príhovor, trošku detvianskej kultúry v podobe spevu a tanca, potom nealko prípitok a slávnostné otvorenie plesu tancom, na ktorý sa dala nahovoriť naša Ami a profi tanečníkom Dodom. Valčíkové kolo postupne uvoľňuje atmosféru. A potom sa už tancuje do rána. Výbornú zábavu dopĺňa belgický tanec, vyhlásenie výsledkov  „Kráľ a kráľovná plesu“, súťaž o najkrajšie šaty, vystúpenie Maťa Podušku s gitarou, polnočná tombola, v ktorej nechýbajú typické skautské ceny. Čerešničkou je fotograf Lex, ktorý fotí na poschodí a ešte aj pobehuje pomedzi ľudí a robí skvelé momentky. 

 

1. ročník plesu

26. február 2011

Prvý ročník sprevádzali obrovské očakávania a najmä otázka "vyjde to"? Keď sa začali schádzať skauti i neskauti z rôznych kútov sveta a s nadšením sa vítať so starými priateľmi, nostalgicky spomínať na tábory, lichotiť skautkám ktoré väčšinou vidia v maskáčoch a so živicou vo vlasoch.. vedeli sme, že to výjde. Začali sme nenacvičeným príhovorom, trochu viac nacvičeným programom a pozvánkou k švédskym stolom, ktoré sme pripravovali na úkor našich dokonalých plesových účesov a make-upov. Prvá v rade bystrická "pažravá", za ňou slatinskí junáci.. všetci chvália. Skauti to sú vďačné, skromné tvory. Parket bol plný od začiatku do konca. Najviac drali topánky východniari, ktorých tanečné kreácie boli jednoznačne najoriginálnejšie. O polnoci príde tombola. Sekeru si odnáša útla neskautská dievčina, skautskú barbie skautka, ktorá mala vždy bližšie k autíčkam ako k bábikám a balíček konzerv náš skaut, ktorí ich v čase hladovky spôsobenej maminkiným pracovných odchodom, rozhodne využije. Do rána opäť tancujeme, balíme zvyšné jedlo do dóz na intráky vytrvalcom, ktorí zostali do záverečnej, upratujeme a dávame typy, čo o rok urobiť inak. Je to predzvesť toho, že bolo naozaj výborne.